Німеччина

НАУКОВІ СТИПЕНДІЇ ДЛЯ АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ

НАУКОВІ СТИПЕНДІЇ ДЛЯ АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ

Стипендії пропонують можливість іноземним молодим науковцям провести дослідження або підвищити кваліфікацію в одному з німецьких державних або визнаних державою ВНЗ або науково-дослідницьких інститутів. Головною метою фінансування є підтримка дисертаційних проектів.Ця стипендіальна програма може мати такі цілі:

• проведення досліджень в одному з німецьких вишів із подальшим захистом кандидатської дисертації у своїй країні (це стосується також аспірантських програм для країн, що розвиваються,та країн із перехідною економікою за моделлю ≪DAAD-Sandwich≫);

• проведення досліджень в одному з німецьких вишів із подальшим захистом кандидатської дисертації у Німеччині. В цьому випадку слід звернути увагу на структуровані аспірантські програми у т.зв. ≪Graduierten und Promotionskollegs≫ (навчальні установи для тих, хто готує кандидатські дисертації), міжнародні аспірантські програми, т.зв. “Graduate Schools“, та дослідні інститути ім. Макса Планка.

www.daad.de/ipp

СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ ВНЗ

СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ ВНЗ

(для шукачів у галузі економіки, архітектури, політології, соціології, міжнародних відносин, права, економіки, державного управління, управління освітою, охорони здоров´я та філософії пропонуються стипендії ERP або DAAD/OSI)

Стипендії надають можливість іноземним випускникам вишів навчатися у німецькому державному або визнаному державою ВНЗ на післядипломному курсі або у магістратурі (Aufbaustudium чи Masterprogramm) та отримати ступінь ≪Diplom≫ або ≪Master≫. Стипендію може бути надано і у випадку, якщо в Німеччині пройдено лише перший або другий рік навчання у магістратурі, а диплом буде здобуто в університеті своєї країни. Слід мати на увазі, що паралельно з поданням заявки на стипендію треба самостійно подати заяву до обраного університету для отримання допуску до навчання. Зважайте на терміни подання заяв на обрані вами навчальні програми.

Навчальні програми німецьких університетів:

https://www.daad.de/de/

https://www.daad-ukraine.org/uk/

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ МИТЦІВ ТА АРХІТЕКТОРІВ

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ МИТЦІВ ТА АРХІТЕКТОРІВ

Стипендії пропонують іноземним кандидатам зі спеціальностями образотворче мистецтво, дизайн, кіно, музика, архітектура, а також театральне мистецтво, режисура, танець та хореографія. Отримання стипендії надає можливість навчатися у німецьких державних або визнаних державою ВНЗ з метою підвищення кваліфікації без отримання диплому наприкінці навчання або за післядипломною програмою зі здобуттям диплому.

www.hochschulkompass.de

ПРОГРАМА ЄВРОПЕЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВІАДРІНА

ПРОГРАМА ЄВРОПЕЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВІАДРІНА

Європейський університет Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері) пропонує стипендії для українських випускників для участі у наступних магістерських програмах:

• Європейські студії зі спеціальностями право, культурологія, економіка та політологія

• Міжнародне бізнес-адміністрування за напрямами фінанси, бухгалтерська справа, систематичний контроль та оподаткування; фінанси та міжнародна економіка; інформаційний і операційний менеджмент; менеджмент та маркетинг

• Історія культури Європи

• Культура та історія Центральної та Східної Європи

• Соціокультурні студії

• Міжнародні комунікації

• Магістр права LLM, додаткове післядипломне навчання з німецького права для іноземних юристів.

Мета: дворічна освіта (для LLM – однорічна) за обраною магістерською програмою з отриманням диплому master або magister.

www.europa-uni.de