Австрія

Австрійський уряд, приватні організації та університети пропонують низку стипендій для іноземців.Як і в деяких інших країнах, в Австрії створено спеціальне агентство – Австрійська служба академічних обмінів OAD (Oеsterreichische Austausch dienst), яка займається розподілом всіх грантів, що надаються іноземним студентам. Отож якщо ви зацікавлені в продовженні освіти в Австрії і хочете отримати фінансову підтримку, рекомендуємо відвідати інтернет-сайт http://www.grants.at/, де знайдете рекомендації про процедуру подачі заявок і відповідні бланки.

АВСТРІЙСЬКА СЛУЖБА ОБМІНІВ (OEAD)

Австрійську службу обмінів (OEAD) було засновано в 1961 р. на основі спільного рішення австрійських університетів. Останніми роками OEAD пропонує дедалі ширший спектр послуг з міжнародного співробітництва в освітній та науковій сферах. Мережа включає не тільки університети, а й інші вищі навчальні заклади, а також школи Австрії. Головною метою організації є науковий і освітній обмін. OEAD управляє широким колом стипендіальних програм Федерального Міністерства освіти, науки і культури Австрії, Міністерства закордонних справ Австрії, Міністерства сільського господарства та екології, Міністерства соціальної політики. OЕAD надає наступні види послуг:

• Підтримка на національному рівні програм Європейського Союзу, таких як Сократес, Леонардо да Вінчі.

• Проведення стипендіальних програм та надання сприяння дослідницьким проектам.

• Консультування та надання допомоги іноземним студентам і вченим, які приїжджають до Австрії.

• Організація підготовчих курсів для іноземних учнів у Відні, Леобені та Граці за підтримки відпо-відних університетів.

• Довідково-інформаційна діяльність та консультування: обслуговування інтерактивних банків даних стипендій та проектних банків даних, випуск публікацій, проведення інформаційних заходів.

СТИПЕНДІЇ ФОНДУ СТИПЕНДІЙ АВСТРІЙСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Для студентів, випускників вищих навчальних закладів і аспірантів (fur Undergraduate, Graduates und Postgraduates)

Стипендія надається студентам, випускникам вищих навчальних закладів, аспірантам з усього світу для навчання та проведення досліджень у вищих навчальних закладах Австрії за напрямами: природничі науки, технічні науки, гуманітарні та соціальні науки, економічні науки, образотворче мистецтво.

Тривалість стипендії 4 місяці.

   Для кандидатів наук (fur Postdocs)

Стипендія надається кандидатам наук з усього світу (окрім Австрії) для проведення досліджень в установах Австрії за напрямами: природничі науки, технічні науки, гуманітарні та соціальні науки, економічні науки, образотворче мистецтво. Тривалість стипендії: 4 – 12 місяців.

Останній термін подання документів: 1 березня щороку.

Аплікаційна форма: www.scholarships.at

Контакти: Heike Kernbauer, е-mаіl: heike.kernbauer@oead.at

Докладнішеwww.oead.atwww.grants.at

СТИПЕНДІЯ ДЛЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ

СТИПЕНДІЯ ДЛЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ

(ESI Junior Research Fellowships in Mathematics and Mathematical Physics)

Стипендія надається аспірантам і кандидатам наук з усього світу для проведення досліджень у рамках дослідницьких проектів в Міжнародному фізико-математичному інституті імені Ервіна Шредінгера (Erwin Schroedinger International Institute for Mathematical Physics – ESI) за напрямами: математика, фізика, механіка.

Тривалість досліджень: 2-6 місяців (початок з березня або вересня кожного року).

Документи надсилати на адресу: secr@esi.ac.at або Administrative Offi ce, Erwin Schroedinger Institute, Boltzmanngasse 9, 1090 Vienna, Austria

Докладніше: www.esi.ac.at

http://www.grants.at/

СТИПЕНДІЯ ДЛЯ НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ ШКОЛИ ІНФОРМАТИКИ

СТИПЕНДІЯ ДЛЯ НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ ШКОЛИ ІНФОРМАТИКИ

(Scholarships for the Vienna PhD School of Informatics)

Стипендія надається аспірантам з усього світу для навчання в аспірантурі Школи інформатики Віденського технічного університету за напрямами: математика, інформатика.

Тривалість навчання: 3 роки.

Останній термін подання документів – травень щорічно.

Докладніше: www.Informatik.tuwien.ac.at/phdschool/

ВСЕСВІТНЯ СТИПЕНДІЯ ЕРНСТА МАХА

ВСЕСВІТНЯ СТИПЕНДІЯ ЕРНСТА МАХА

(Ernst Mach Stipendium – weltweit)

Стипендія надається аспірантам і кандидатам наук для навчання та проведення досліджень у вищих навчальних закладах Австрії за напрямами: природничі науки, технічні науки, гуманітарні та соціальні науки, економічні науки, образотворче мистецтво. Тривалість стипендії: 1 – 9 місяців.

Останній термін подання документів – 1 березня щороку. Заявки на короткотермінові гранти (від 1 до З місяців) розглядаються з січня по червень.

Докладніше: www.oead.at

www.grants.at

НАГОРОДА В ГАЛУЗІ ХІМІЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

НАГОРОДА В ГАЛУЗІ ХІМІЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

(EFGE Excellence Award in Chemical Engineering (Europäische Föderation für Chemie-Ingenieur-Wesen)

Нагорода присуджується Європейською федерацією хімічного машинобудування (Europäische Föderation für Chemie-Ingenieur-Wesen) кандидатам наук, які проводять дослідження і зробили значний внесок у галузі хімічної інженерії.

Термін подання документів – до 1 березня кожні 2 роки.

Докладніше: www.grants.at

www.efce.org

СТИПЕНДІЯ ФОНДУ ГЕНРІХА ЙОРГА

СТИПЕНДІЯ ФОНДУ ГЕНРІХА ЙОРГА 

(Scholarships from the Dr.-Heinrich-Jörg-Stiftung (Faculty of Science of the University of Graz)

Стипендія надається іноземним науковцям і дослідникам для проведення досліджень (в рамках спільних наукових проектів) з науковцями факультету природничих наук Університету Граца.

Докладніше: www.grants.at, www.unigraz.at

www.uni-graz.at/nawi/studienang/stipendium/heinrich_joerg_info.html