24 лютого 2022 року став “чорним днем” для усієї Європи 🇪🇺, а наша країна 🇺🇦прокинулася в абсолютно новій реальності, в якій російська федерація підступно атакувала Україну без жодної вагомої на це підстави, руйнуючи наші міста та жорстоко вбиваючи мирне населення. Понад чотири мільйони українських жінок та дітей під звуки куль і вибухів змушені були покинути свої домівки, рятуючись від численних обстрілів та бомбардувань. Війна, розгорнута російською федерацією проти мирної країни у серці Європи, назавжди змінила світовий порядок, який формувався багато десятиліть.
       У цей надскладний для кожного українця час Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника отримав чимало слів підтримки від наших численних міжнародних партнерів. Зокрема, свою допомогу університетській спільноті та українцям у цілому запропонували та/або надали
Студіум Східноєвропейських досліджень Варшавського університету,
Ягеллонський університет,
Жешувський університет,
Лодзький університет,
Опольський університет,
Гірничо-металургійна академія AGH імені Станіслава Сташиця,
Університет економіки в Бидгощі,
Університет Адама Міцкевича в Познані,
Краківський економічний університет,
Державний вищий східноєвропейський університет в Перемишлі,
Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні,
Поморська академія в Слупську,
Латвійський державний університет,
Університет Вільнюса,
Загребський університет
та багато інших міжнародних навчальних закладів і наукових установ.
   Ми особливо вдячні за ініціативу та надання університетам, які входять до Консорціуму Варшавського університету та українських університетів, понад 400 військових аптечок НАТО та модульних аптечок на загальну суму 130 000 злотих, які справді необхідні нашим викладачам, студентам і співробітникам, які сьогодні виборюють нашу спільну свободу.
    Окрема подяка за ініціативу надання 500 місць у гуртожитках для українських студентів та кімнат для 80 викладачів та працівників, які постраждали від російської агресії, а також за можливість їх працевлаштування. Додатково вони виділили ще 20 місць на бакалавраті та 30 на магістратурі для студентів.
    Висловлюємо нашим шановним партнерам слова щирої вдячності за їхню допомогу та підтримку. Адже шляхом осуду агресора та визнання неприпустимості його жорстоких та нелюдських дій щодо України, її мирних громадян ми стоїмо пліч-о-пліч у боротьбі за незалежність. Ми впевнені, що Україна незабаром вступить у нову еру, в якій запанує мир, а наша рішучість змінить обличчя Європи.